Outsourcing IT

Audyt informatyczny

Kontrola systemów pod względem bezpieczeństwa i wydajności

Masz dość ciągłych awarii?

Zajmujemy się wsparciem w zarządzaniu infrastrukturą informatyczną zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorców. Zdajemy sobie sprawę, jak kluczowy i niezbędny w każdej firmie jest stały dostęp do Internetu, prądu, a także posiadanie stabilnej sieci i bezpiecznego serwera. Niestety koordynacja tych wszystkich elementów bywa kłopotliwa bez specjalistycznej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie IT. Aby zachować optymalny przepływ danych, chronić dokumentację i usprawniać pracę w określonych sektorach, konieczny jest dobór odpowiedniego systemu i oprogramowania.
Audyt informatyczny
Audyt informatyczny dla Twojej firmy
W celu podjęcia kroków w kierunku pozytywnych zmian związanych z firmową siecią, należy w pierwszej kolejności przeprowadzić audyt. Proponujemy sporządzenie szczegółowego raportu, opartego na sprawdzeniu każdej części informatycznej struktury przedsiębiorstwa. Zwracamy przede wszystkim uwagę na kwestie ochrony danych osobowych, sposoby zabezpieczeń przed zagrożeniami płynącymi z Internetu, a także klucze dostępu do panelu zarządzania dla pracowników i kadry.
 
Przeprowadzamy również kontrolę używanego przez firmę oprogramowania – czy jest w pełni legalne i certyfikowane, czy zostało poddane aktualizacjom i czy jest kompatybilne z posiadanymi w biurze komputerami. Wykazujemy wady lub zalety programu i porównujemy jego zastosowanie w wykonywanej przez przedsiębiorstwo branży. Być może audyt wykaże konieczność zmiany oprogramowania, w czym także pomagamy, poprzez propozycję wykorzystania innego rodzaju software i aplikacji.

 

Inwentaryzacje i nowe rozwiązania
W ramach audytu informatycznego zajmujemy się ponadto sprawdzeniem spójności kodów źródłowych i języka oprogramowania oraz jego inwentaryzacją. Usługa obejmuje też rejestrację i spis posiadanych w firmie sprzętów komputerowych i innych urządzeń IT. Pomaga to zapanować nad własnością materialną przedsiębiorstwa, ułatwia wykonywanie prac serwisowych czy dokupienie brakujących elementów infrastruktury. Zainteresowanych współpracą i audytem informatycznym, serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Obsługa informatyczna dla firm Kraków

Dziś, kiedy kary za niedostosowanie się do wymogów są wysokie i coraz częściej nakładane, nie możesz sobie pozwolić na uchybienia.

Możemy dla Ciebie przeprowadzić:

  • Audyt bezpieczeństwa

  • Audyt legalności oprogramowania

  • Audyt kodu źródłowego aplikacji

  • Inwentaryzacje oprogramowania i sprzętu

Gwarancja bezpieczeństwa

Zapoznamy się z rozwiązaniami, których używasz i wskażemy Ci, co należy w tym zakresie poprawić. Zajmujemy się tym na co dzień. Wiemy, na co zwrócić uwagę i gdzie najczęściej występują luki i niedopatrzenia. O wynikach informujemy Cię w szczegółowym raporcie. Audyt przeprowadzają doświadczeni, certyfikowani kontrolerzy, specjaliści ds. ochrony informacji oraz administratorzy.

Wzrost bezpieczeństwa

Po przeprowadzeniu audytu otrzymujesz raport z jego wynikami oraz sugerowanymi rozwiązaniami do wdrożenia. Pomożemy Ci nie tylko wykryć bieżące problemy, ale także je rozwiązać i odpowiednio zabezpieczyć wrażliwe dane. Dzięki nam unikniesz wycieków informacji i konsekwencji prawnych.

Zleć nam audyt informatyczny w swojej firmie!