Outsourcing IT

Backup Acronis

Postępujący rozwój technologii i cyfryzacja stwarzają coraz większe możliwości w organizacjach i przedsiębiorstwach. Bazy danych w postaci zakurzonych rzędów szaf wypełnionych segregatorami są wypierane przez wirtualne rozwiązania, gwarantujące oszczędność przestrzeni i czasu na poszukiwanie ważnych informacji. Innowacja nieodłącznie idzie w parze z rozwojem zagrożeń i przestępczości, która może realnie zaszkodzić działaniu Twojej firmy – dlatego warto inwestować w rozwiązania takie jak back up Acronis CyberProtect, które pozwolą nam zapewnić efektywny poziom cyberbezpieczeństwa.

Dlaczego kopie zapasowe są nam potrzebne?

Współczesne komputery wspomagają przedsiębiorstwa w niemalże każdej branży. Mogą wspomagać nas w prostych czynnościach, takich jak komunikacja, automatyczne przeliczanie rozliczeń czy zapisywanie dokumentów lub automatyzować skomplikowane proces przemysłowe, bezbłędnie zlecając wykonanie kolejnych etapów pracy. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i mocy obliczeniowej zyskujemy wydajność i efektywność pracy, mniejsze ryzyko błędu oraz niespodziewanych przestojów. Z tych wszystkich zalet możemy jednak korzystać tylko przy pełnej sprawności sprzętu oraz zainstalowanego oprogramowania. Wystąpienie awarii sprzętu, oprogramowanie typu malware lub ransomware, a czasem nawet zwykła pomyłka może doprowadzić do utraty wszystkich zapisanych danych, dokumentacji i procedur. Jedynym wyjściem z sytuacji wydaje się poświęcenie ogromnego nakładu czasu i finansów, aby przywrócić firmę do normalnego funkcjonowania. Czarnego scenariusza można jednak uniknąć dzięki back upom takim jak Acronis – jeśli posiadamy kopie zapasowe danych, powrót do normalności odbędzie się szybko i sprawnie.

Jakie możliwości daje backup Acronis CyberProtect?

Kiedy wybieramy oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych dla naszego biznesu, warto zwrócić uwagę na zakres jego możliwości. Dobrze zaprojektowane narzędzie pozwala stworzyć back up: Back up Acronis pozwala za pomocą jednej konsoli zapewnić stały dostęp do danych ze wszystkich tych obszarów. Zdalny dostęp do zarządzania zasobami sprawia, że nawet po stracie dostępu do wszystkich urządzeń możemy wciąż korzystać z danych w kopiach zapasowych. Takie rozwiązanie znacząco różni się od ręcznego przenoszenia plików na inny nośnik fizyczny, ponieważ daje możliwość częstego, automatycznego tworzenia kopii kilku wersji pliku. Back up staje się przydatny nie tylko w wypadku kryzysu – sprawdzi się również wtedy, gdy wymieniamy wyposażenie i chcemy zachować ciągłość pracy.

Dlaczego warto wybrać backup Acronis?

Nasze rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa to znacznie więcej niż oprogramowanie. To kompleksowa usługa outsourcingowa, której komponenty możesz dobrać samodzielnie. Dzięki temu zapewnienie ochrony danych i sprzętu w Twojej firmie będzie w pełni kompatybilne. Dzięki Acronis CyberProtect masz pewność, że narzędzia odpowiedzialne za tworzenie kopii zapasowej są stale połączone i w pełni kompatybilne z ochroną antywirusową. Połączenie back upu z innymi działaniami ochrony sieci firmowej zwalnia Ciebie i administratora IT z ciągłego sprawdzania aktualności oprogramowania i ważności licencji. Acronis z powodzeniem może zastąpić pracę kilku lub nawet kilkunastu oddzielnych programów. Dzięki połączeniu kopii zapasowej z modułem antywirusowym i systemem odzyskiwania zmniejsza się ryzyko występowania błędów oraz luk w ochronie.

Kopie zapasowe a praca zdalna w Acronis CyberProtect

Podczas pandemii wiele firm zdecydowało się na całkowite lub częściowe wprowadzenie modelu pracy zdalnej. Taki system zapewnia wiele korzyści zarówno pracownikom, jak i przedsiębiorcom, jednak zachęcił do działania również przestępców, którym dostęp do jednego komputera wystarczy, aby zarazić całą sieć firmową złośliwym oprogramowaniem. Model zarządzania zdalnego kopiami zapasowymi z jednej konsoli, jaki oferuje Acronis oferuje dostęp do back upu wszystkich urządzeń niezależnie od tego, gdzie one się znajdują. Dzięki temu chronisz efekty pracy i zapisane dane nawet wtedy, gdy służbowy komputer znajduje się w domu pracownika.