Outsourcing IT

Usługi chmurowe

Prywatna chmura obliczeniowa Cloud Computing

Potężna, przejrzysta i bezpieczna infrastruktura chmurowa, dzięki której nie tylko oszczędzasz ale też zyskujesz przewagę nad konkurencją.

     100% PolskaChmura napędzana przez CloudStack 

     Dostarczamy najbardziej optymalną kombinację I/O, transferu, CPU i RAM

     Dostosowany poziom serwisu

     Koncentrujesz się na swoim biznesie.

Jednym ze skutecznych sposobów zabezpieczenia danych przed utratą oraz kradzieżą jest umieszczenie ich w tzw. chmurze. Są to specjalne sieciowe serwery, które za sprawą odpowiedniego oprogramowania oraz wzajemnych połączeń umożliwiają użytkownikom korzystanie z określonych zasobów lub aplikacji w taki sposób, jakby były one zainstalowane na ich własnych komputerach. Chmury można podzielić na publiczne, z których skorzystać może każdy, kto wykupi do nich dostęp, oraz prywatne, które organizacja tworzy w obrębie własnej sieci komputerowej i udostępnia wyłącznie określonej grupie osób.

Na migrację do chmury decyduje się coraz większa ilość firm i chociaż taki krok zawsze okazuje się na początku sporym wyzwaniem, może on przynieść wymierne korzyści. Pierwszą z nich jest znaczna poprawa działania usług IT – technologia cloud daje dostęp do dużo większej mocy obliczeniowej, która będzie w stanie przyspieszyć działanie firmowych systemów. Parametry transferu danych zawsze dostosowane są do indywidualnych potrzeb. Z kalkulacji wynika również, że chmura to sposób na generowanie oszczędności – migracja pozwala lepiej kontrolować zużycie zasobów, ponieważ pokazuje, które z nich są najczęściej używane i prawdziwie potrzebne firmie. Usługi cloud otwierają również zupełnie nowe możliwości, jeśli chodzi o rozwój przedsiębiorstwa, ponieważ pozwalają na szybkie wdrażanie nowych aplikacji i maksymalnie skracają czas tworzenia nowych środowisk. Wartą podkreślenia zaletą jest także umożliwienie przez chmurę poprawę procesów obsługi klienta.

Proponowane przez naszą firmę usługi chmurowe to przede wszystkim pełna gwarancja bezpieczeństwa powierzanych nam danych, ale również całodobowy dostęp do profesjonalnego helpdesku, który pomoże w rozwiązaniu każdego problemu. Strategia migracji zawsze oparta będzie na szczegółowej analizie i indywidualnej strategii, dzięki czemu dopasowana będzie dokładnie do potrzeb oraz możliwości firmy.

Bezpieczna i niezawodna

Serwery Polskiej Chmury gwarantują Państwu wysokie bezpieczeństwo przechowywanych u nas danych!

Ultra wydajna

Z naszych wysoko dostępowych serwerów, Państwa dane, zostaną dostarczone w ułamku sekundy. Cała prywatna chmura obliczeniowa bazuje na sprzęcie marki Dell i Cisco.

Wsparcie 24/7/365

Posiadamy dedykowany zespół, wysoko wykwalifikowanych pracowników, czekających na Państwa pytania.

Polska Chmura jest dla Ciebie jeśli m.in.  

     Potrzebujesz szybkiego i elastycznego dostępu do infrastruktury lub dużych mocy obliczeniowych

     Piszesz własne oprogramowanie i potrzebujesz platform testowych

     Myślisz o ośrodku zapasowym by podnieść bezpieczeństwo swojej infrastruktury IT

     Posiadasz własną aplikację i chcesz ją oferować w modelu chmurowym (SaaS, PaaS)

     Potrzebujesz szybkiego i wydajnego środowiska pracy

Gwarancja bezpieczeństwa

Potężna, przejrzysta i bezpieczna fizyczna infrastruktura znajduje się w Katowicach w DataCenter 3S (www.3s.pl):

     Możliwość umówienia się na wizję lokalną w Datacenter

     Wydajne transfery

     Strefa Danych OsobowychT

     Prywatna chmura obliczeniowa spełnia wymagania GIODO

     SLA 99,8

Od Polskiej Chmury otrzymasz m.in.

Parametry

Parametry maszyn wirtualnych i transferu dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb

Zapisywanie

Możliwość zapisywania stanu serwera i jego automatycznego przywracania do stanu pierwotnego

Zarządzanie

Zarządzanie całą infrastrukturą z poziomu jednego panelu

Administracja

Administracja systemem

Monitoring

Całodobowy monitoring aplikacji

VPN

Usługi chmurowe na najwyższym poziomie

Polecają nas:

„Polskachmura.com zapewnia nam i naszym klientom bezpieczne, elastyczne korzystanie z aplikacji, serwerów i macierzy dyskowych. Outsourcing usług wpłynął pozytywnie na efektywność kosztową oraz stabilność dostarczanych rozwiązań.” 

Łukasz Rzepecki, CEO, Softhis

 

„Wypracowane indywidualne rozwiązanie na bazie usługi POLSKA CHMURA pozwoliło nam zagwarantować wysoki poziom bezpieczeństwa fizycznego infrastruktury oraz zabezpieczyć rygorystyczne wymagania poziomu ochrony danych osobowych przy zachowaniu pełnej kontroli nad polityką ochrony dostępu do danych przechowywanych przez naszych użytkowników.” 

Grzegorz Wójcik, Prezes Zarządu, Autenti 

 

Sprawdź nas bez żadnych zobowiązań przez 7 dni!

Naszą usługę DRS24 można zainstalować, skonfigurować i rozpocząć z nim replikację VM w czasie poniżej godziny. Jeśli potrzebujesz niezawodnej a jednocześnie prostej w obsłudze replikacji bazującej na maszynach wirtualnych (VM), pozwalającej uruchomić – w dowolnej topologii- procesy RPO w kilka sekund a RTO w kilka minut to zapraszamy do kontaktu.

Bezpieczeństwo technologiczne

CloudStack to platforma umożliwiająca tworzenie i zarządzanie serwerami w chmurze. OpenStacka współtworzą tysiące osób z całego świata, jak również największe na świecie firmy, między innymi: DELL, HP i NASA. Dzięki temu co chwile wprowadzane są nowe funkcjonalności potrzebne użytkownikom. Więcej na temat platformy CloudStack możesz przeczytać na stronie projektu: www.cloudstack.apache.org Na temat CEPH: http://ceph.com/

Bezpieczeństwo infrastruktury

Wszystkie serwery PolskiejChmury są utrzymywane w strefie danych osobowych serwerowni 3S:

 • bezpieczeństwo fizyczne – chroniony i zabezpieczony teren oraz budynek wyposażony w systemy kontroli dostępu, systemy antywłamaniowe i licencjonowaną ochronę fizyczną 24/7/365, telewizja przemysłowa wysokiej rozdzielczości,
 • bezpieczeństwo energetyczne – dwa niezależne przyłącza energetyczne, dwóch odrębnych dostawców energii elektrycznej, redundantne agregaty prądotwórcze oraz zasilacze UPS, DC podzielone na 3 komory – każda z niezależnym zasilaniem
 • bezpieczeństwo środowiska pracy – redundantny, wysokowydajny i precyzyjny system klimatyzacji Stultz,
 • całodobowe centrum operacyjne 3S Data Center pracujące 24/7/365,
 • niezależne Centrum Zarządzania Siecią pracujące 24/7/365,
 • monitorowanie i rejestracja w trybie ciągłym wszystkich systemów w data center w oparciu o system SCADA,
 • ogólne i dedykowane procedury bezpieczeństwa oraz plan zapewnienia ciągłości działania,
 • bieżąca analiza zdarzeń i trendów w DC połączona z systemem raportowania dla klienta,
 • wysoka dostępność środowiska data center (SLA) definiowana na poziomie 99,99% dostępności rocznej z pełną gwarancją zasilania,
 • doskonała lokalizacja spełniająca wszystkie wymogi TIER III,
 • wysoka dostępność telekomunikacyjna dzięki własnej sieci, czterem niezależnym połączeniom światłowodowym, redundantnym stykom z PLIX, DE-CIX i operatorami telekomunikacyjnymi TIER 1.

Bezpieczeństwo prawne

 • wydzielone pomieszczenie techniczne, odseparowane fizycznie od pozostałych części 3S Data Center, zapewniające wyższy poziom poufności danych i bezpieczeństwa fizycznego,
 • zgodność z wytycznymi GIODO dotyczącymi przechowywania danych sensytywnych,
 • certyfikat Standarder DOPK – 3S Data Center jest certyfikowanym uczestnikiem Programu DANE OSOBOWE POD KONTROLĄ (DOPK) dedykowanym dla podmiotów, które w sposób szczególny chronią dane swoich Klientów i stosują się do wymogów Ustawy o Ochronie Danych Osobowych (zobacz certyfikat)
 • przechowywanie danych w usługach chmurowych wyłącznie w wyspecjalizowanych i monitorowanych szafach,
 • stały monitoring online szaf oraz kluczowych parametrów pracy serwerów (np. napięcie, temperatura) z możliwością odtworzenia na życzenie,
 • dedykowana transmisja danych oraz gwarantowany dostęp do Internetu.

Zamów usługi chmurowe dla swojej firmy!